Чи правда, що шини «старіють»?
Серед водіїв існує безліч різноманітних забобонів. Хтось вішає іграшку «на щастя», хтось не виїжджає на авто у певні «нещасливі» дні. Але є також помилкові думки, які стосуються технічних деталей автомобіля. До них відноситься і так зване «старіння шин».
Насамперед, поширене зовсім неправильне розуміння того, які шини можна вважати «старими»! Адже насправді важлива не дата виготовлення шин, а дата встановлення шин на автомобіль.
Перед встановленням у процесі зберігання відповідно до рекомендацій шина не піддається ні тиску повітря, ні впливу навантаження. Єдине, що впливає на шину – це невеликі перепади температур складі зберігання. У такому стані шина може зберігатись без істотних змін протягом років.
Найважливішою є дата встановлення шини на автомобіль. Саме в момент монтажу на диск шина починає піддаватися реальним навантаженням. розтягування матеріалів та тиску повітря. Після встановлення колеса в зборі на автомобіль додається вплив дороги, тиск маси автомобіля, а також вся різноманітність різних навантажень, які несе на собі шина при щоденній експлуатації. Таким чином, відлік «віку» шини необхідно вести з моменту встановлення її на автомобіль. Природно, якщо шина піддається сильним навантаженням, то вона швидко старіє. Але у пасивному стані цього не відбувається.
З цього питання проводилися дослідження в Кореї та Німеччині. Проведені дослідження не виявили різниці в характеристиках нових шин і шин, які зберігалися в рекомендованих умовах протягом трьох років.